2020-07-23 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

22 lipca 2020 roku odbyły się obchody Wojewódzkiego Święta Policji Garnizonu Świętokrzyskiego.  

Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia funkcjonariuszom Policji awansów na wyższe stopnie służbowe oraz wręczenia medali i odznaczeń za zasługi dla Policji.

Podczas uroczystości kierownictwo świętokrzyskiej Policji postanowiło uhonorować brązowymi medalami „Za zasługi dla Policji” między innymi Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu st. kpt. Piotra Krytusa.

Medal „Za zasługi dla Policji” nadawany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji.

Ogromne wyróżnienie dla Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu st. kpt. Piotra Krytusy odzwierciedla wzorową współpracę pomiędzy Policją a Państwową Strażą Pożarną na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa obywateli.  

Odznaczenia wręczali Wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Kiecach nadinsp. Paweł Dzierżak.

Opracowanie: kpt. Łukasz Zięba
Zdjęcia: archiwum Świętokrzyska Policja

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 234

Odwiedzin od 28.12.2018 226113

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *