2020-06-25 | Jednostka: KP PSP Pińczów

20  czerwca 2020 r. na terenie plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pińczowie miało  miejsce otwarcie sezonu wodniackiego. Na zaproszenie Akademii Sportów Wodnych Twin Waters w wydarzeniu udział wzięli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie.
Podczas spotkania pińczowscy strażacy zaprezentowali pokaz kwalifikowanej pierwszej pomocy ze szczególnym zwróceniem uwagi na podtopienia. Do pokazu wykorzystano także fantomy szkoleniowe, na których na co dzień ćwiczą strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.  
Podczas prelekcji poruszono tematykę bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji ze szczególnym uczuleniem na bezpieczeństwo wypoczywających w okolicach akwenów wodnych, w górach oraz w lesie zarówno podczas indywidualnego wyjazdu czy tez grupowych wycieczek.
Na zakończenie uczestników prelekcji poinstruowano jak poprawnie zachować się w sytuacji zagrożenia by pomóc innym nie narażając siebie samego oraz jak prawidłowo powiadomić służby ratownicze.  

Opracowanie: st. kpt. Mateusz Tarka
Zdjęcia: Akademia Sportów Wodnych Twin Waters

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 195

Odwiedzin od 28.12.2018 216516

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *