2020-02-19 | Jednostka: Sandomierz

W dniu 15.02.2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu odbyło się pierwsze w tym roku szkolenie doskonalące z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. W szkoleniu udział wzięło 31 strażaków OSP z terenu powiatu sandomierskiego. Kolejne edycje tego szkolenia odbywać się będą w cyklach comiesięcznych i dedykowane są dla strażaków OSP należących do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego jak również z poza sytemu, ale aktywnie uczestniczących w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

W trakcie szkolenia omawiano zagadnienia dotyczące organizacji ratownictwa medycznego, zabezpieczenia ratownika i miejsca zdarzenia, wyposażenia i dezynfekcji zestawów ratowniczych PSP R1, a także anatomii i fizjologii człowieka. Szkolenie poprowadził Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego dr n. o zdr. Leszek Marzec.

 

Opracował: dr n. o zdr. Leszek Marzec

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 143

Odwiedzin od 28.12.2018 183774

* 01.04.2020 r. Zabłocie pow. kielecki. Około godziny 9.20 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne, odłączyli zasilanie pojazdów. Pogotowie Ratunkowe przebadało podróżujących, jedna osoba została przewieziona do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy Straży Pożarnej. 25.03.2020 r. Łączyn, pow. jędrzejowski. Około godziny 10:10 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie 4 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jeden z podróżujących osób, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala. W działaniach udział brało 2 zastępy oraz inne służby. * 23.03.2020 r. Cedzyna, pow. kielecki. Około godziny 06:55 do SK KM PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Działania zastępów Straży Pożarnej na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu atmosfery przy użyciu detektorów wielogazowych, stwierdzając tlenek węgla na poziomie 200 ppm. W budynku przebywały dwie osoby, które po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala. W działaniach udział brały 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *