2020-02-18 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

W sobotę15 lutego 2020 roku o godzinie 9:00 w sali sportowej ZSR w Cudzynowicach odbył się „I CHARYTATYWNY TURNIEJ W PIŁCE HALOWEJ”, którego celem była hipoterapia, dogoterapia, autystyka, wspieranie rozwoju 3 letniego Szymusia Woźniaka. Organizatorem turnieju była fundacja „Dajemy Wybór”, która w swoim statucie za główny cel obrała pomoc innym. Wśród licznych drużyn piłkarskich w rozgrywkach brała udział drużyna kazimierskiej straży pożarnej w składzie:

1. st. asp. Damian Węglowski

2. asp. Damian Kucybała

3. mł. asp. Krystian Zuwała

4. sekc. Dominik Dziadek

5. sekc. Arkadiusz Sekuła

6. kpt. Marcin Oziębło

Cieszymy się, że cel turnieju czyli dobrowolna zbiórka środków finansowych podczas licytacji drobnych przedmiotów został osiągnięty, a zgromadzone do puszek środki na rzecz fundacji przyczynią się do wsparcia rozwoju Szymka.

 

Opracowanie: mgr inż. Karolina Kieljan – KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: Agnieszka Hołda-Kula

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 220

Odwiedzin od 28.12.2018 183851

* 01.04.2020 r. Zabłocie pow. kielecki. Około godziny 9.20 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne, odłączyli zasilanie pojazdów. Pogotowie Ratunkowe przebadało podróżujących, jedna osoba została przewieziona do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy Straży Pożarnej. 25.03.2020 r. Łączyn, pow. jędrzejowski. Około godziny 10:10 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie 4 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jeden z podróżujących osób, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala. W działaniach udział brało 2 zastępy oraz inne służby. * 23.03.2020 r. Cedzyna, pow. kielecki. Około godziny 06:55 do SK KM PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Działania zastępów Straży Pożarnej na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu atmosfery przy użyciu detektorów wielogazowych, stwierdzając tlenek węgla na poziomie 200 ppm. W budynku przebywały dwie osoby, które po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala. W działaniach udział brały 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *