2020-02-13 | Jednostka: KP PSP Końskie

12 lutego 2020 roku w sali szkoleniowej Komendy Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu koneckiego w roku 2019. W naradzie, której gospodarzem był bryg. Grzegorz Zieliński - komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich uczestniczyli mi.in.: z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Grzegorz Rajca, starosta powiatu koneckiego Grzegorz Piec, komendant powiatowy Policji insp. dr Waldemar Cisowski, burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele gmin, przedstawiciele nadleśnictw działających na terenie powiatu koneckiego oraz komendanci gminni i pracownicy komendy.

Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości naradę rozpoczął komendant powiatowy PSP, który w formie prezentacji multimedialnej dokonał szczegółowej analizy zadań zrealizowanych w minionym roku przez Państwową Straż Pożarną i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Komendant w swoim wystąpieniu odniósł się m.in. do zagadnień operacyjnych związanych z działaniami interwencyjnymi, przeprowadzonych czynności kontrolno - rozpoznawczych, wszelkich akcji prewencyjnych a także zrealizowanych inwestycji. Ponadto zwrócił uwagę na istotną rolę jednostek OSP, jaką odgrywają w prawidłowym funkcjonowaniu KSRG, a szczególnie władz samorządowych szczebla tak gminnego, jak i powiatowego. Komendant podziękował za wszelkie formy wsparcia dla strażaków przy realizacji postawionych przed nimi zadań, za pomoc, zaangażowanie i rozumienie tematyki bezpieczeństwa. Podsumowanie było również okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia, potrzeby sprzętowe oraz kierunki rozwoju pożarnictwa zarówno tego zawodowego, jak również ochotniczego w 2020 roku.

Z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Grzegorz Rajca w swoim wystąpieniu skierował podziękowania do druhów z jednostek OSP z terenu powiatu koneckiego za ich codzienną działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Na ręce prezesa OSP Modliszewice druha Grzegorza Chrabąszcza przekazał pamiątkowy grawerton jako podziękowanie za największą ilość wyjazdów (168) do zdarzeń w 2019 r.

Zaproszeni goście z uznaniem wyrazili się o profesjonalizmie i zaangażowaniu koneckich strażaków w realizacji nałożonych na komendę zadań, jak również o bardzo dobrej współpracy z Komendą Powiatową PSP w Końskich. Po zakończeniu wystąpień naradę zakończył komendant powiatowy PSP w Końskich dziękując za obecność wszystkim zaproszonym gościom.

Opracowanie: st. kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Czapelski

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 204

Odwiedzin od 28.12.2018 167888

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *