2020-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

11 lutego 2020 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Busku-Zdroju odbyła się odprawa podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego w 2019 roku. W odprawie udział wzięli m.in.: zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorz Rajca, Radny Sejmiku woj. Świętokrzyskiego, Pan Maciej Gawin, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Michała Cieślaka, Pani Aneta Bobowiec-Stachowicz, Starosta powiatu buskiego, Pan Jerzy Kolarz, komendant powiatowy Policji w Busku-Zdroju, insp. Jakub Kosiń, włodarze miast i gmin oraz gmin powiatu buskiego, prezesi Zarządów Oddziałów Miejsko – Gminnych/Gminnych Zw. OSP RP, komendanci gminni Zw. OSP RP, prezesi jednostek OSP oraz funkcjonariusze i pracownicy komendy. W trakcie narady Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju bryg. Artur Brachowicz przedstawił stan ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego w 2019 roku, działania szkoleniowe wykonane na rzecz krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i nie tylko, zadania inwestycyjne i zakupy sprzętowe jakie udało się zrealizować w 2019 roku oraz zamierzenia i zadania do realizacji na rok 2020.

Obecny na naradzie zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Grzegorz Rajca w swoim wystąpieniu skierował  podziękowania do druhów z jednostek OSP z terenu powiatu buskiego za codzienną działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach z uznaniem wyrażali się  o profesjonalizmie i zaangażowaniu buskich strażaków w realizacji nałożonych zadań. Na zakończenie narady komendant powiatowy PSP podziękował zaproszonym gościom za udział w naradzie, władzom samorządowym za współpracę nad zapewnieniem odpowiedniego stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu buskiego, a druhom ochotnikom za całoroczną służbę.

 

Opracował: bryg. Marek Lis

Zdjęcia: KP PSP Busko-Zdrój.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 263

Odwiedzin od 28.12.2018 167947

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *