2020-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

11 lutego 2020 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Busku-Zdroju odbyła się odprawa podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego w 2019 roku. W odprawie udział wzięli m.in.: zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Grzegorz Rajca, Radny Sejmiku woj. Świętokrzyskiego, Pan Maciej Gawin, Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Michała Cieślaka, Pani Aneta Bobowiec-Stachowicz, Starosta powiatu buskiego, Pan Jerzy Kolarz, komendant powiatowy Policji w Busku-Zdroju, insp. Jakub Kosiń, włodarze miast i gmin oraz gmin powiatu buskiego, prezesi Zarządów Oddziałów Miejsko – Gminnych/Gminnych Zw. OSP RP, komendanci gminni Zw. OSP RP, prezesi jednostek OSP oraz funkcjonariusze i pracownicy komendy. W trakcie narady Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju bryg. Artur Brachowicz przedstawił stan ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego w 2019 roku, działania szkoleniowe wykonane na rzecz krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i nie tylko, zadania inwestycyjne i zakupy sprzętowe jakie udało się zrealizować w 2019 roku oraz zamierzenia i zadania do realizacji na rok 2020.

Obecny na naradzie zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Grzegorz Rajca w swoim wystąpieniu skierował  podziękowania do druhów z jednostek OSP z terenu powiatu buskiego za codzienną działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach z uznaniem wyrażali się  o profesjonalizmie i zaangażowaniu buskich strażaków w realizacji nałożonych zadań. Na zakończenie narady komendant powiatowy PSP podziękował zaproszonym gościom za udział w naradzie, władzom samorządowym za współpracę nad zapewnieniem odpowiedniego stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu buskiego, a druhom ochotnikom za całoroczną służbę.

 

Opracował: bryg. Marek Lis

Zdjęcia: KP PSP Busko-Zdrój.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 251

Odwiedzin od 28.12.2018 226130

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *