2020-02-11 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

8 lutego 2020 roku w Moskorzewie podczas walnego zebrania sprawozdawczego odbyło się uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z modułem technicznym GLBA-Rt 1/2,5 Renault Mascout dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Moskorzewie. Pojazd ten użytkowany był dotychczas  przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP we Włoszczowie. Dysponowany był do różnego rodzaju akcji ratowniczo-gaśniczych w szczególności do wypadków drogowych.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski, bryg. Krzysztof Ciosek świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, kpt. Andrzej Pacanowski komendant powiatowy PSP we Włoszczowie, Sławomir Krzysiek naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Moskorzewie, wójt Gminy Moskorzew Andrzej Walasek, radni szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, druhowie z ww. jednostki OSP oraz mieszkańcy Moskorzewa.

Warto nadmienić że jednostka OSP Moskorzew ma ponad wiekową historię - założona została w  1895 r. W swoich szeregach skupia ponad 40 druhów. Mocny akcent w jednostce położony jest na działalność ratowniczo-gaśniczą. W 2019 r. druhowie z OSP Moskorzew uczestniczyli w 59 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Biorą także udział w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach strażackich, edukacyjnych czy patriotycznych na terenie powiatu włoszczowskiego i nie tylko, promując m.in. szeroko rozumiane bezpieczeństwo przeciwpożarowe i ratownictwo. W swoich szeregach OSP Moskorzew skupia trzy drużyny sportowo-pożarnicze tj. drużynę męską, drużynę kobiecą i młodzieżową drużynę pożarniczą. Pozyskany pojazd w znaczący sposób zwiększy gotowość operacyjno-techniczną jednostki OSP Moskorzew, a tym samym podniesie stan bezpieczeństwa ludności na terenie gminy Moskorzew w tym osób podróżujących drogą krajową 78 przebiegającą przez ww. gminę.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum OSP Moskorzew

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 240

Odwiedzin od 28.12.2018 226119

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *