2020-01-07 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

W grudniu pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej spotkali się z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu skarżyskiego. Spotkania zorganizowano jeszcze przed świętami, by zwrócić szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa pożarowego w tym szczególnym okresie.

Funkcjonariusze największy nacisk położyli na edukację w zakresie zabezpieczenia własnych mieszkań przed zagrożeniem związanym z tlenkiem węgla i pożarem. Zapoznali uczestników z celem ogólnopolskiej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” i rozdali ulotki informacyjne w tym zakresie. Zachęcali do włączenia się nauczycieli w akcję prewencyjną poprzez przekazywanie informacji o zagrożeniach na zebraniach z rodzicami i na lekcjach wychowawczych. Wskazali również stronę Komendy Głównej PSP, jako źródło szczegółowych informacji, które ułatwią prowadzenie zajęć.

Podczas spotkań przekazali kalendarze plakatowe. Na plakacie znajduje się kalendarz na 2020 rok z motywem strażackim, a na jego odwrocie są informacje o ogólnopolskich konkursach dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze raz zachęcamy do udziału w konkursach i życzymy zdobycia nagród.

 

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik, KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 81

Odwiedzin od 28.12.2018 156782

* 25.01.2020r. Janczyce, pow. opatowski. Około godziny 13.20 doszło do pożaru drewnianej podłogi w pomieszczeniu pokoju budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Pożar ugaszono podając 2 prądy wody. Przyczyna:zwarcia instalacji elektrycznej lodówki.W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej. * 24.01.2020r. Suków powiat kielecki. Około godziny 13.55 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Pojazdami podróżowało 3 osoby. Strażacy udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, zabezpieczyli pojazdy, zebrali płyny eksploatacyjne, odłączyli zasilanie w samochodach. Poszkodowani zostali przekazani Pogotowiu Ratunkowemu. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.23.01.2020 r. Moskorzew pow. włoszczowski. O godzinie 15. 10 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z podróżujących osób i zepchnięciu uszkodzonych pojazdów na pobocze. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy Straży Pożarnej. 22.01.2020 r. Wiśniówka, pow. kielecki. Około 8.30 na drodze ekspresowej S7 doszło do zderzenia 17 samochodów (11 sam. osobowych, 2 ciężarowe, 4 dostawcze). Pojazdami podróżowało 24 osoby. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem JOP. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na palący się samochód osobowy oraz wspólnie z obecnymi na miejscu ZRM udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 5 uczestnikom zdarzenia. Kolejnymi działaniami było odłączenie zasilania w pojazdach, a także usunięcie plam substancji ropopochodnych powstałych w wyniku zderzenia. Całe zdarzenie miało miejsce na długości ok. 800m. W wyniku wypadku do szpitala zostały zabrane 4 osoby. W działaniach udział brało 11 zastępów Straży Pożarnej (tj. 43 strażaków) oraz inne służby. * * * * * * * * * * * * * * * * * *