2020-01-07 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

W grudniu pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej spotkali się z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu skarżyskiego. Spotkania zorganizowano jeszcze przed świętami, by zwrócić szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa pożarowego w tym szczególnym okresie.

Funkcjonariusze największy nacisk położyli na edukację w zakresie zabezpieczenia własnych mieszkań przed zagrożeniem związanym z tlenkiem węgla i pożarem. Zapoznali uczestników z celem ogólnopolskiej akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” i rozdali ulotki informacyjne w tym zakresie. Zachęcali do włączenia się nauczycieli w akcję prewencyjną poprzez przekazywanie informacji o zagrożeniach na zebraniach z rodzicami i na lekcjach wychowawczych. Wskazali również stronę Komendy Głównej PSP, jako źródło szczegółowych informacji, które ułatwią prowadzenie zajęć.

Podczas spotkań przekazali kalendarze plakatowe. Na plakacie znajduje się kalendarz na 2020 rok z motywem strażackim, a na jego odwrocie są informacje o ogólnopolskich konkursach dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze raz zachęcamy do udziału w konkursach i życzymy zdobycia nagród.

 

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik, KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 190

Odwiedzin od 28.12.2018 216511

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *