2019-12-23 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia, który przeżywać będziemy w gronie rodziny, bliskich i przyjaciół nierozerwalnie wiąże się z obyczajem dzielenia się opłatkiem – symbolem przyjaźni, miłości i pojednania. Spotkania wigilijne w gronie strażaków powiatu pińczowskiego stały się już tradycją, która rokrocznie kultywowana jest przez Komendę Powiatową PSP w Pińczowie.
20 grudnia 2019 r.  w siedzibie KP PSP w  Pińczowie odbyło się kolejne świąteczne spotkanie, na które licznie przybyli strażacy zarówno Ci w służbie czynnej jak i będący w stanie spoczynku oraz  przedstawiciele samorządu terytorialnego.
Po przywitaniu wszystkich uczestników spotkania przez  Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie mł. bryg. Grzegorza Karwata obecny na uroczystej wigilii kapelan strażaków powiatu pińczowskiego ks. Jan Staworzyński  odmówił modlitwę, po czym odczytano fragment pisma świętego oraz wspólnie odśpiewano kolędę. Następnie przybyli goście skierowali szereg ciepłych słów i życzeń świątecznych do braci strażackiej, dziękując przy tym za codzienny trud w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom ziemi pińczowskiej.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka– KP PSP Pińczów
zdjęcia: archiwum KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 190

Odwiedzin od 28.12.2018 216511

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *