2019-12-03 | Jednostka: KPPSP Busko-Zdrój

30 listopada 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju zorganizowano zbiórkę krwi, której organizatorem był Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi Nr 998 „Straż Życia” działającym przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikułowicach. Akcja skierowana była przede wszystkim do członków OSP biorących udział w szkoleniu podstawowym, jakie obecnie jest prowadzone w buskiej komendzie.

Do akcji czynnie włączyli się także członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu buskiego, biorący udział w Kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy organizowanym na bazie jednostki OSP w Zbludowicach gm. Busko-Zdrój, a także mieszkańcy naszego regionu. Dzięki akcji udało się zebrać ponad 12 litrów krwi. Jak wiadomo krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, a strażacy swoją postawą po raz kolejny dowiedli, że troska o drugiego człowieka jest dla nich najważniejsza. Wszystkim uczestnikom zbiórki krwi serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Opracowanie: kpt. WILK Paweł
Zdjęcia: KP PSP Busko-Zdrój

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 18

Odwiedzin od 28.12.2018 241047

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *