2019-11-29 | Jednostka: KP PSP Opatów

29 listopada 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie omówili zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w ramach projektu „Akademia Bezpieczeństwa III – edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych” którego organizatorem jest Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „PASSA”. Ponadto przeprowadzili prelekcję na temat Ogólnopolskiej Kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” podczas której, rozdano ulotki informacyjne dotyczące czujki tlenku węgla.

Uczniowie klas mundurowych podczas spotkania dowiedzieli się również, jakie należy spełnić kryteria żeby zostać funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej oraz jak wygląda praca strażaka. Po części teoretycznej strażacy przygotowali specjalny tor przeszkód, który pozwolił osobom chętnym biorącym udział w w/w projekcie poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również przymierzanie ubrań, których strażacy używają podczas różnego rodzaju akcji. 

 

Opracowanie: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: ogn. Marcin Gad

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 5

Odwiedzin od 28.12.2018 140621

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *