2019-11-27 | Jednostka: KP PSP Staszów

21 listopada 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odbyło się spotkanie z udziałem funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Prelekcja odbyła się w związku z realizacją projektu z zakresu bezpieczeństwa pod nazwą: „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA III”.

Tematem przewodnim spotkania było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, oraz pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego będącego na wyposażeniu samochodu GBA-Rt  z JRG Staszów.

Strażacy przedstawili również niebezpieczeństwa związane z sezonem grzewczym. Przyczyny występowania w pomieszczeniach tlenku węgla potocznie zwanego „czadem” oraz sposoby przeciwdziałania temu zjawisku. Wskazano na możliwość wyposażenia obiektów w czujki detekcyjne jako dodatkowe zabezpieczenie przed tlenkiem węgla w ramach corocznej kampanii edukacyjno-informacyjnej „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”.

 

Opracowanie: st.kpt. Michał Żal

Zdjęcia: archiwum KP PSP Staszów

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 179

Odwiedzin od 28.12.2018 216500

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *