2019-11-06 | Jednostka: KP PSP Starachowice

5 listopada 2019 r. z wychowankami Szkoły Podstawowej w Jagodnem (powiat starachowicki) przeprowadzono pogadankę w ramach kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".

Strażacy ze starachowickiej komendy rozmawiali z uczniami o tym, jak należy postępować w sytuacji wystąpienia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak nieodzownym elementem wyposażenia domu/mieszkania jest czujka tlenku węgla. Na szczęście poczucie świadomości w zakresie zagrożeń związanych z występowaniem czadu jest coraz powszechniejsze - znaczna część młodzieży uczestniczącej w pogadance potwierdziła posiadanie czujnika tlenku węgla w swoim rodzinnym domu.
Warto podkreślić, że w poprzednich latach gmina Mirzec w ramach funduszu sołeckiego wyposażyła wielu mieszkańców w nowoczesne czujniki czadu. Takie zagospodarowanie pieniędzy mieszkańców było doskonałą inwestycją, podnoszącą poziom bezpieczeństwa pożarowego lokalnej społeczności.

Spotkanie w Jagodnem przygotowano we współpracy ze stowarzyszeniem "Passa", które realizuje autorski projekt pod nazwą "Akademia Bezpieczeństwa III".

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa Jagodne

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 28.12.2018 140617

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *