2019-11-06 | Jednostka: KM PSP

5 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne. Nadzór nad nimi sprawował zastęp zmiany służbowej podziału bojowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 KM PSP w Kielcach. Podczas ćwiczeń  sprawdzono sposób ogłaszania, organizację ewakuacji oraz zachowanie się młodzieży i personelu w przypadku występującego zagrożenia.  Po zakończeniu ćwiczeń, dowódca zmiany służbowej st. kpt. Tomasz Kaluga  przedstawił obecnym na sali gimnastycznej uczniom i pracownikom szkoły wnioski z zakończonego ćwiczenia oraz przekazał dodatkowe uwagi i spostrzeżenia dotyczące ewakuacji.

Dodatkowo przeprowadził prelekcję w ramach akcji, pt. „Czujka Na straży Twojego bezpieczeństwa”. W myśl kampanii zaznajomił obecnych o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i warunkach w jakich ten gaz powstaje. Opowiedział również o zaletach wyposażenia mieszkań w czujniki czadu, oraz o zasadach prawidłowego montażu i eksploatacji. Zwrócił również uwagę, aby regularnie dokonywać wymiany baterii zasilających w/w urządzenia, a także wspomniał o konieczności wykonywania terminowego przeglądu przewodów kominowych i wentylacyjnych. Po zakończonych ćwiczeniach, zastęp powrócił do jednostki.

Opracowanie: mł. asp. Jakub Bugajski

Zdjęcia: Archiwum JRG KM PSPNr 2 w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 195

Odwiedzin od 28.12.2018 216516

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *