5 listopada 2019 roku w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Kielcach odbyło się  szkolenie z zakresu oparzeń dla 23 ratowników medycznych służby Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego zgodnie z ramowym programem zatwierdzonym przez świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Celem szkolenia było zaktualizowanie i poszerzenie wiedzy na temat oparzeń.

Szkolenie prowadził ratownik medyczny mgr Leszek Marzec – powiatowy koordynator ratownictwa medycznego z KP PSP w Sandomierzu – doktorant Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Podsumowania i zakończenia szkolenia dokonał bryg. Jan Brożyna – zastępca naczelnika ośrodka szkolenia KW PSP w Kielcach.

 

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Tomasz Cisowski

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 28.12.2018 140618

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *