2019-10-08 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Od początku września, w związku z powrotem uczniów do szkół, pińczowscy strażacy wznowili działania związane z akcją pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo!… przez cały rok szkolny”.  Przedsięwzięcia te miały różnorodny charakter. Był to zarówno udział w obserwacji przebiegu próbnych ewakuacji połączony z prezentacją sprzętu ratowniczego, symulowane akcje gaśnicze placówek oświatowych, jak również prelekcje związane z wizytami uczniów w Komendzie Powiatowej PSP w Pińczowie.  
Główną tematyką pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo pożarowe dzieci i młodzieży szkolnej zarówno podczas pobytu w szkole, jak i w czasie pozalekcyjnym. Zgodnie z założeniami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo!…przez cały rok szkolny” poinstruowano uczniów, jak poprawnie zachować się w sytuacji zagrożenia, by pomóc innym nie narażając siebie samego oraz jak prawidłowo powiadomić służby ratownicze.  
Z uwagi na początek sezonu grzewczego strażacy przypominali uczniom o zaletach zainstalowania w domostwach czujników tlenku węgla i dymu w nawiązaniu do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- informacyjnej "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, której kolejna edycja ruszyła z dniem 1 października 2019 roku.        

Opracowanie: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów
Zdjęcia : archiwum KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 85

Odwiedzin od 28.12.2018 122808

* 18.10.2019 r. Jacentów, pow. konecki . Około godziny 19:33 na DK 74 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Fiat 500 i Honda Civic. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby . Wszyscy uczestnicy zadrzenia zostali zabrani na obserwację na SOR w Końskich.W działaniach udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 17.10.2019 r. Koniecmosty pow. buski. O godz. 8.45 na drodze wojewódzkiej DW 776 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Opel Astra z samochodem ciężarowym Volvo. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu oraz wydobyciu poszkodowanej osoby z samochodu osobowego przy użyciu noszy typu deska. Po przebadaniu przez załogę ZRM, dwie osoby zostały zabrane do szpitala na badani. W działaniach udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. * 16.10.2019 r. Radoszki, pow. sandomierski. Około godziny 09:30 na prywatnej posesji doszło do pożaru samochodu osobowego. Brak osób poszkodowanych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody w natarciu na pożar oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Dodatkowo pojazd skontrolowano przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W działaniach udział brało 2 zastępy Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * *