2019-10-08 | Jednostka: KP PSP Staszów

6 października 2019 roku w Jurkowicach odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego MAN TGM 13.290 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowicach, która rozpoczęła się nabożeństwem w kościele św. Wawrzyńca w Olbierzowicach. Następnie na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowicach druhowie odebrali z rąk Wojewody Świętokrzyskiego pani Agaty Wojtyszek oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztofa Cioska uroczysty akt przekazania.

Samochód ratowniczo- gaśniczy MAN TGM, został zakupiony dzięki wspólnym środkom finansowym Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Gminy Bogoria. Nowy pojazd był długo oczekiwany, zastąpił on wysłużonego i wiekowego 44- letniego Stara 244. Dla druhów z Jurkowic włączenie do podziału bojowego fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem terenowym, jest niezbędne z uwagi na specyfikę chronionego terenu. Przekazany pojazd poprawi znacznie gotowość operacyjną jednostki i sprawi, że ich działania będą bardziej skuteczne i efektywne.

 

Opracowanie: st. kpt. Michał Żal, KP PSP Staszów

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Staszowie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 85

Odwiedzin od 28.12.2018 122808

* 18.10.2019 r. Jacentów, pow. konecki . Około godziny 19:33 na DK 74 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Fiat 500 i Honda Civic. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby . Wszyscy uczestnicy zadrzenia zostali zabrani na obserwację na SOR w Końskich.W działaniach udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 17.10.2019 r. Koniecmosty pow. buski. O godz. 8.45 na drodze wojewódzkiej DW 776 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Opel Astra z samochodem ciężarowym Volvo. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu oraz wydobyciu poszkodowanej osoby z samochodu osobowego przy użyciu noszy typu deska. Po przebadaniu przez załogę ZRM, dwie osoby zostały zabrane do szpitala na badani. W działaniach udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. * 16.10.2019 r. Radoszki, pow. sandomierski. Około godziny 09:30 na prywatnej posesji doszło do pożaru samochodu osobowego. Brak osób poszkodowanych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody w natarciu na pożar oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Dodatkowo pojazd skontrolowano przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W działaniach udział brało 2 zastępy Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * *