2019-10-04 | Jednostka: KM PSP

2 października 2019 roku w kieleckiej Galerii Korona odbyło się spotkanie inauguracyjne XVII edycji przedsięwzięcia edukacyjnego „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, które ma na celu zapoznanie pierwszoklasistów z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia oraz promowaniem działań na rzecz bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zdrowego trybu życia. Jak co roku, do akcji włączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Pierwszoklasiści z kieleckich szkół zapoznali się z pracą strażaków, zasadami bezpiecznego zachowania w domu i szkole.

Spotkanie z najmłodszymi uczniami z terenu województwa świętokrzyskiego swą obecnością uświetnili wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz dyrektor gabinetu marszałka Marcin Piętak, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej  st. bryg. Robert Sabat, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach mł. bryg. Mariusz Góra, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji  kom. Artur Putowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Kielcach  kom. Przemysław Wójcik, dyrektor KRUS w Kielcach - Tadeusz Jakubowski.

Spotkania z pierwszoklasistami będą odbywać się przez cały październik, we wszystkich miastach naszego województwa.  Najmłodsi mieszkańcy naszego województwa będą mogli zapoznać się z pracą strażaków, zasadami bezpiecznego zachowania w domu i szkole, a także bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia.

 

Opracowanie: Katarzyna Klepacz

Zdjęcia: Karol Macek KM Policji w Kielcach

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 19

Odwiedzin od 28.12.2018 170230

* 25-02-2020r. Końskie. O godzinie 5. 50 doszło do pożaru poddasza budynku jednorodzinnego. Strażacy ugasili ogień podając 1 prąd wody. W wyniku zdarzenia budynek nie nadaję się do zamieszkania. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej. 24-02-2020r. Na terenie woj. świętokrzyskiego odnotowano 205 interwencji JOP związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów. Najwięcej zdarzeń odnotowano w pow. kieleckim-44, buskim – 29, jędrzejowskim-29, włoszczowskim -19, staszowskim -17, kazimierskim-17, koneckim – 16. Zdarzenia dotyczą m.in: uszkodzeń na budynkach mieszkalnych - 41, na obiektach gospodarczych – 36. powalonych drzew -124 interwencje. Skutki wichur usuwało 316 zastępów/1341 strażaków. * * * * * * * * * * *