2019-10-04 | Jednostka: KM PSP

2 października 2019 roku w kieleckiej Galerii Korona odbyło się spotkanie inauguracyjne XVII edycji przedsięwzięcia edukacyjnego „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, które ma na celu zapoznanie pierwszoklasistów z podstawowymi zasadami bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia oraz promowaniem działań na rzecz bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zdrowego trybu życia. Jak co roku, do akcji włączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Pierwszoklasiści z kieleckich szkół zapoznali się z pracą strażaków, zasadami bezpiecznego zachowania w domu i szkole.

Spotkanie z najmłodszymi uczniami z terenu województwa świętokrzyskiego swą obecnością uświetnili wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik oraz dyrektor gabinetu marszałka Marcin Piętak, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej  st. bryg. Robert Sabat, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach mł. bryg. Mariusz Góra, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji  kom. Artur Putowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Kielcach  kom. Przemysław Wójcik, dyrektor KRUS w Kielcach - Tadeusz Jakubowski.

Spotkania z pierwszoklasistami będą odbywać się przez cały październik, we wszystkich miastach naszego województwa.  Najmłodsi mieszkańcy naszego województwa będą mogli zapoznać się z pracą strażaków, zasadami bezpiecznego zachowania w domu i szkole, a także bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia.

 

Opracowanie: Katarzyna Klepacz

Zdjęcia: Karol Macek KM Policji w Kielcach

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 85

Odwiedzin od 28.12.2018 122808

* 18.10.2019 r. Jacentów, pow. konecki . Około godziny 19:33 na DK 74 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Fiat 500 i Honda Civic. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby . Wszyscy uczestnicy zadrzenia zostali zabrani na obserwację na SOR w Końskich.W działaniach udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 17.10.2019 r. Koniecmosty pow. buski. O godz. 8.45 na drodze wojewódzkiej DW 776 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Opel Astra z samochodem ciężarowym Volvo. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu oraz wydobyciu poszkodowanej osoby z samochodu osobowego przy użyciu noszy typu deska. Po przebadaniu przez załogę ZRM, dwie osoby zostały zabrane do szpitala na badani. W działaniach udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. * 16.10.2019 r. Radoszki, pow. sandomierski. Około godziny 09:30 na prywatnej posesji doszło do pożaru samochodu osobowego. Brak osób poszkodowanych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody w natarciu na pożar oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Dodatkowo pojazd skontrolowano przy pomocy kamery termowizyjnej w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. W działaniach udział brało 2 zastępy Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * *