2019-09-09 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

8 września skarżyscy strażacy zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jaki i Ochotniczych Straży Pożarnych pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli odświętnie ubrani strażacy PSP z rodzinami, druhowie OSP oraz liczne poczty sztandarowe z powiatu skarżyskiego. Spoza powiatu uroczystość swoją obecnością zaszczycili komendanci powiatowi PSP z Przysuchy mł. bryg. Marcin Sokół i Szydłowca mł. bryg. Paweł Sokół oraz poczty sztandarowe z OSP Odrowąż, OSP Szałas i OSP Pawłów.
Msza Święta, jak co roku odprawiona została w intencji strażaków i ich rodzin, osób związanych ze strażą pożarną, emerytów oraz zmarłych już strażaków. Mszy Świętej  przewodniczył ksiądz Artur Fura.

Uroczystości poprzedziła wspólna modlitwa i odczytanie przez komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej - st. bryg. Marcina Machowskiego zawierzenia strażaków Matce Boskiej Ostrobramskiej.  Uroczystości uświetniła orkiestra dęta Perły Wincentego z Odrowąża. 
Po zakończeniu Mszy Św. kapelan strażaków poświęcił samochody pożarnicze i zaprosił na tradycyjną „strażacką grochówkę”.

Opracował: bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: portal skarzysko24.pl

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 188

Odwiedzin od 28.12.2018 113450

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *