2019-09-06 | Jednostka: KP PSP Starachowice

5 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odbyło się spotkanie, w trakcie którego podpisano umowy na dofinansowanie ochotniczych straży pożarnych powiatu starachowickiego ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

W podpisaniu umów uczestniczyli:
- Wojewoda Świętokrzyski - Pani Agata Wojtyszek,
- Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - Pan Ryszard Gliwiński,
- Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach - st. kpt. Sławomir Zięba,

a także prezesi jednostek:
- OSP Brody - dh Dawid Soboń,
- OSP Styków - dh Zbigniew Chamerski,
- OSP Ruda - dh Wojciech Kania,
- OSP Tychów Stary - dh Władysław Zając,
- OSP Mirzec - dh Zygmunt Sołtykiewicz,
- OSP Osiny - dh Marcin Gibała
- OSP Ostrożanka - dh Stefan Niewczas

Umowy w ramach programu "Świętokrzyskie Ochotnicze Straże Pożarne w służbie środowiska" umożliwią sfinansowanie zakupu nowoczesnego sprzętu ratowniczego.
Program w dużej mierze przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa strażaków ratowników. Duża część pieniędzy kierowana do ochotniczych straży pożarnych w powiecie starachowickich zostanie przeznaczona na: ubrania specjalne, hełmy, kominiarki i obuwie specjalne - czyli asortyment, który w bezpośredni sposób chroni strażaków przed oddziaływaniem płomieni, promieniowania cieplnego i negatywnych warunków atmosferycznych. Program WFOŚiGW jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa druhów OSP, którzy w służbie wolontariatu niosąc pomoc innym ludziom narażają własne życie i zdrowie.

Zakup nowoczesnych środków ochrony osobistej oraz sprzętu ratowniczego pozwoli druhom nieść pomoc społeczeństwu i jednocześnie skuteczniej chronić środowisko naturalne.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: mł. ogn. Krzysztof Kołodziejczyk

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 189

Odwiedzin od 28.12.2018 113451

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *