2019-09-04 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

W okresie od 21.08.2019 do 01.09.2019 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Rafa" w Jarosławcu zorganizowany został obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W obozie uczestniczyło łącznie 32 osoby (dzieci i młodzież) z terenu powiatu jędrzejowskiego.

Celem wypoczynku, który założyli organizatorzy było wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży od najmłodszych ich lat idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ducha patriotyzmu oraz aktywności fizycznej. Nie zabrakło elementów nauki sztuki pożarniczej, którą przedstawili uczestnikom komendant obozu i wychowawcy. Dodatkowym elementem były również pogawędki dotyczące służby w szeregach PSP oraz uświadomienie młodym ludziom, jak w życiu codziennym zapobiegać pożarom i innym niebezpieczeństwom czyhającym w ich domostwach i najbliższym otoczeniu.

Codzienne zaprawy poranne, gry i zabawy sportowe przyczyniły się do rozwoju aktywności fizycznej wśród naszych wychowanków. Elementy rywalizacji grupowej pozwoliły na niwelowanie nierówności w stanie zdrowia i sprawności fizycznej w stosunku do ogółu społeczeństwa. Zorganizowano wycieczki do Aquaparku Panorama Morska i do Doliny Charlotty.

Na zakończenie obozu odbyło się ślubowanie i pasowanie na członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którego dokonał komendant obozu.

 

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Sylwester Delipacy KP PSP w Jędrzejowie

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *