2019-09-04 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

W okresie od 21.08.2019 do 01.09.2019 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Rafa" w Jarosławcu zorganizowany został obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W obozie uczestniczyło łącznie 32 osoby (dzieci i młodzież) z terenu powiatu jędrzejowskiego.

Celem wypoczynku, który założyli organizatorzy było wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży od najmłodszych ich lat idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ducha patriotyzmu oraz aktywności fizycznej. Nie zabrakło elementów nauki sztuki pożarniczej, którą przedstawili uczestnikom komendant obozu i wychowawcy. Dodatkowym elementem były również pogawędki dotyczące służby w szeregach PSP oraz uświadomienie młodym ludziom, jak w życiu codziennym zapobiegać pożarom i innym niebezpieczeństwom czyhającym w ich domostwach i najbliższym otoczeniu.

Codzienne zaprawy poranne, gry i zabawy sportowe przyczyniły się do rozwoju aktywności fizycznej wśród naszych wychowanków. Elementy rywalizacji grupowej pozwoliły na niwelowanie nierówności w stanie zdrowia i sprawności fizycznej w stosunku do ogółu społeczeństwa. Zorganizowano wycieczki do Aquaparku Panorama Morska i do Doliny Charlotty.

Na zakończenie obozu odbyło się ślubowanie i pasowanie na członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którego dokonał komendant obozu.

 

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Sylwester Delipacy KP PSP w Jędrzejowie

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 217

Odwiedzin od 28.12.2018 167901

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *