2019-09-03 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

3 września  2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie odbyła się odprawa z przedstawicielami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Spotkaniu przewodniczył z-ca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie kpt. Andrzej Pacanowski. Głównymi tematami odprawy było m.in.:

  • organizacja XI powiatowych zawodów sportowo- pożarniczych OSP z powiatu włoszczowskiego,
  • omówienie wniosków z ćwiczeń rangi powiatowej i wojewódzkiej,
  • organizacji łączność w jednostkach ochrony przeciwpożarowej,
  • BHP podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej,
  • zagadnienia dotyczące trybu i zasad udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku w związku z nowelizacją ustawy o ochronie przeciwpożarowej, regulującą prawnie realizowane przez OSP zadania w zakresie działalności społecznej, oświatowej, kulturalnej czy sportowej.

W trakcie spotkania omówiono również zadania przewidziane do realizacji w II półroczu 2019 roku m.in. plan szkoleń i ćwiczeń doskonalących dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, inspekcji gotowości operacyjnej oraz przeglądów technicznych.

Opracowanie:: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *