2019-09-03 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

1 września 2019 roku w Skarżysku- Kamiennej odbyły się wojewódzkie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach wzięli udział: parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej,  przedstawiciele władz wojewódzkich i miasta,  mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej oraz służby mundurowe województwa świętokrzyskiego, a wśród nich strażacy województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyskich strażaków na uroczystościach reprezentował Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Krzysztof Ciosek z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej st. bryg. Marcinem Machowskim oraz wystawiony poczet sztandarowy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach i pododdział złożony z funkcjonariuszy komend powiatowych PSP województwa świętokrzyskiego.

Uroczystości rozpoczęły się  o godzinie 10.30 przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego przy Urzędzie Miasta, gdzie zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Następnie uczestnicy obchodów ulicami miasta przeszli do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie o godzinie 12.00 rozpoczął się patriotyczny koncert w wykonaniu solistów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z towarzystwem Chóru Garnizonowego z Kielc. Kolejnym punktem uroczystych obchodów była Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika. Po Mszy rozpoczął się apel pamięci oraz salwa honorowa. Na zakończenie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim.

Na uroczystościach nie zabrakło świętokrzyskich strażaków, którzy swoją obecnością nie tylko  uczcili pamięć ofiar II wojny światowej, ale zaakcentowali jedność z narodem i Ojczyzną.

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba, KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: pobrano z portalu internetowego skarzysko24.pl

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 193

Odwiedzin od 28.12.2018 113455

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *