2019-09-03 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

2 września 2019 roku w siedzibie PGE Obrót S.A. w Skarżysku- Kamiennej odbyła się organizowana przez energetyków akcja honorowego oddawania krwi. W tą szczytną akcję włączyli się również skarżyscy strażacy uważając, że pomagać innym można na różne sposoby. Choć na co dzień z racji wykonywania swojego zawodu niosą niejednokrotnie bezpośrednią pomoc potrzebującym, to również ważną formą pomocy jest honorowe oddanie krwi tym bardziej, że krew może oddać praktycznie każdy, a nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem. Strażacy którzy zadeklarowali się do oddania krwi po wypełnieniu ankiety oraz wstępnych badaniach przeprowadzonych przez lekarza przystąpili do procedury oddania krwi, która przebiegła bezboleśnie i niezwykle sprawnie.

To już kolejna edycja akcji organizowanej przez skarżyskich energetyków, w którą włączyli się skarżyscy strażacy wraz z policjantami i żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tegoroczna zbiórka „daru życia” była jednocześnie doskonałą okazją dla uczczenia wybuchu II wojny światowej.

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba, KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej oraz Świętokrzyska Policja

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *