2019-09-03 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

1 września 2019 roku na miejskim stadionie sportowym przy ul. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej rozegrano XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu skarżyskiego. Zawody zostały rozegrane zgodnie z obowiązującym regulaminem zawodów sportowo- pożarniczych OSP. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Skarżysku-Kamiennej.

O godzinie 9:00 odbyło się uroczyste otwarcie XI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, którego dokonał Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku- Kamiennej st. bryg. Marcin Machowski wraz z Prezesem Zarządu ZOSP RP w Skarżysku- Kamiennej dh Andrzejem Bętkowskim. W otwarciu udział wzięły wszystkie drużyny startujące w zawodach, zaproszeni goście oraz przybyli na zawody sympatycy sportów pożarniczych. Swoją obecnością zawody uświetnili Marszałek Woj. Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Starosta Powiatu Skarżyskiego Artur Berus, Wicestarosta Powiatu Skarżyskiego Anna Leżańska, Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko Michał Farys oraz przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Suchedniowie Wojciech Gałczyński.

W zawodach wystartowało 16 drużyn: 6 drużyn w kategorii MDP chłopcy i dziewczęta oraz 10 drużyn seniorskich 8 męskich i 2 kobiece.

Zawody rozpoczęto rywalizacją MDP konkurencją sztafety pożarniczej, po czym młodzieżówki rywalizowały w konkurencji rozwinięcia bojowego. Po wyrównanej i stojące na wysokim poziomie sportowym rywalizacji wyłoniona została najlepsza drużyna, którą w kategorii dziewcząt okazała się OSP z Kierza Niedźwiedziego, natomiast w kategorii chłopcy OSP Skarżysko-Kamienna.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji drużyn młodzieżowych przystąpiono do rywalizacji wśród seniorów. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kobiety, a po nich wystąpili mężczyźni. Seniorzy rywalizowali w konkurencji sztafety pożarniczej oraz rozwinięcia bojowego. Rywalizacja stała na wysokim sportowym poziomie dostarczając dużo wrażeń i emocji. Wśród kobiet najlepsza okazała się drużyna z OSP w Kierzu Niedźwiedzim, natomiast w kategorii mężczyzn sukces sprzed dwóch lat powtórzyli zawodnicy z OSP Kierz Niedźwiedzi w klasyfikacji generalnej zawodów zdobywając pierwsze miejsce.

Zawody zakończono odczytaniem protokołu przez sędziego głównego zawodów. Następnie przystąpiono do uhonorowania najlepszych drużyn  pucharami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski woj. Świętokrzyskiego okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Dekoracji zwycięzców oraz wręczenia nagród dokonali Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg. Andrzej Pyzik, Starosta Powiatu Artur Berus, Wicestarosta Anna Leżańska, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko Michał Farys oraz Wojciech Gałczyńki przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Suchedniowie. Po zawodach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na strażacką grochówkę. Organizatorzy zawodów zapewnili nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dzięki sponsorom, którym składamy podziękowanie za wsparcie zawodów. Podziękowanie kierujemy również do zarządcy stadionu który umożliwił rozegranie na nim zawodów. 

 

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej oraz portal tsk24.pl i skarzysko24.pl

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *