2019-08-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Podczas zorganizowanego w dniu 10 sierpnia 2019 roku festynu w miejscowości Mikułowice gm. Busko-Zdrój strażacy umożliwili zgromadzonej publiczności oraz najmłodszym na zapoznanie się ze sprzętem, jaki znajduje się w dyspozycji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju. Dzieci miały możliwość wejścia do samochodu i zajęcia miejsca za kierownicą lub na fotelu dowódcy. Rodzice ochoczo wykonywali zdjęcia swoim pociechom, które przebierały się za strażaków. Kolejnym etapem był pokaz ratownictwa medycznego oraz lanie „sikawką strażacką” do wyznaczonego celu. 

Udział buskich strażaków w różnego rodzaju festynach odbywa się w ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje”. Celem wizyt jest kształtowanie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, jak również edukacja dotycząca bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Wilk

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 137

Odwiedzin od 28.12.2018 103415

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *