2019-08-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Podczas zorganizowanego w dniu 10 sierpnia 2019 roku festynu w miejscowości Mikułowice gm. Busko-Zdrój strażacy umożliwili zgromadzonej publiczności oraz najmłodszym na zapoznanie się ze sprzętem, jaki znajduje się w dyspozycji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju. Dzieci miały możliwość wejścia do samochodu i zajęcia miejsca za kierownicą lub na fotelu dowódcy. Rodzice ochoczo wykonywali zdjęcia swoim pociechom, które przebierały się za strażaków. Kolejnym etapem był pokaz ratownictwa medycznego oraz lanie „sikawką strażacką” do wyznaczonego celu. 

Udział buskich strażaków w różnego rodzaju festynach odbywa się w ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje”. Celem wizyt jest kształtowanie właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, jak również edukacja dotycząca bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Wilk

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 245

Odwiedzin od 28.12.2018 167929

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *