2018-12-05 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

Propagując ogólnopolską kampanię edukacyjno- informacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 5.12.2018 roku zorganizowała konferencję skierowaną na uświadomienie zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Adresatami i uczestnikami spotkania byli tym razem dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu ostrowieckiego.

Poruszanym tematem przewodnim był sezon grzewczy. Przedstawiono, statystykę zatruć tlenkiem węgla na terenie powiatu ostrowieckiego oraz omówiono szczegółowo właściwości czadu i jego wpływ na organizm ludzki, objawy zatrucia oraz przyczyny występowania tego gazu w mieszkaniach. Poruszone zostały również kwestie wyposażania mieszkań i domów w ratujące życie czujniki tlenku węgla oraz czujki dymu. Strażacy podkreślali, jak ważną rolę pełni edukacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla bezpieczeństwa młodego pokolenia i wyposażyli uczestników konferencji w materiały z zakresu prewencji społecznej, które umożliwią prowadzenie zajęć z dziećmi. Korzystając z okazji strażacy zachęcali też do uczestnictwa w konkursach kalendarzowych organizowanych przez Komendanta Głównego PSP i szeroko omówili ich ideę. Na zakończenie zebrani nauczyciele otrzymali ulotki edukacyjne kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i udział w konferencji.

Opracowanie: st.kpt. Barbara Majdak

Zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 83

Odwiedzin od 28.12.2018 36073

* 23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *