2018-12-04 | Jednostka: KP PSP Końskie

Zeszły tydzień obfitował w spotkania i prelekcje związane z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Oficerowie koneckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej uczestniczyli w spotkaniach w szkołach podstawowych w Kazanowie, Gowarczowie, Niekłaniu, Modliszewicach i Królewcu. Strażacy: st. kpt. Mariusz Czapelski, st. kpt. Michał Krzeszowski, kpt. Robert Pałosz i bryg. Adam Zieliński przedstawiali krótką prezentację multimedialną, zawierającą podstawowe informacje o zagrożeniach pożarowych w budynkach mieszkalnych oraz o groźnym zjawisku, jakim są zatrucia tlenkiem węgla. Oficer prasowy koneckiej komendy uczestniczył także w spotkaniu z mieszkańcami, zorganizowanym przez konecki KRUS w Świętokrzyskim Centrum Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, a także w Domu Kultury w Stąporkowie, gdzie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Policję, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców Stąporkowa.

Strażacy wykorzystują każdą możliwą okazję, aby przybliżyć temat czujek dymu i tlenku węgla, ponieważ statystyki wskazują, że te urządzenia w wielu przypadkach powstania pożaru, szczególnie w porze nocnej, ostrzegają domowników o niebezpieczeństwie.

Opracowanie: st. kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: archiwum KP PSP Końskie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *