2018-12-04 | Jednostka: KP PSP Końskie

Zeszły tydzień obfitował w spotkania i prelekcje związane z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Oficerowie koneckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej uczestniczyli w spotkaniach w szkołach podstawowych w Kazanowie, Gowarczowie, Niekłaniu, Modliszewicach i Królewcu. Strażacy: st. kpt. Mariusz Czapelski, st. kpt. Michał Krzeszowski, kpt. Robert Pałosz i bryg. Adam Zieliński przedstawiali krótką prezentację multimedialną, zawierającą podstawowe informacje o zagrożeniach pożarowych w budynkach mieszkalnych oraz o groźnym zjawisku, jakim są zatrucia tlenkiem węgla. Oficer prasowy koneckiej komendy uczestniczył także w spotkaniu z mieszkańcami, zorganizowanym przez konecki KRUS w Świętokrzyskim Centrum Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, a także w Domu Kultury w Stąporkowie, gdzie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Policję, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców Stąporkowa.

Strażacy wykorzystują każdą możliwą okazję, aby przybliżyć temat czujek dymu i tlenku węgla, ponieważ statystyki wskazują, że te urządzenia w wielu przypadkach powstania pożaru, szczególnie w porze nocnej, ostrzegają domowników o niebezpieczeństwie.

Opracowanie: st. kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: archiwum KP PSP Końskie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 83

Odwiedzin od 28.12.2018 36073

* 23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *