2018-12-03 | Jednostka: KP PSP Opatów

30 listopada 2018 roku w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” odbyły się spotkania w dwóch placówkach oświatowych na terenie gminy Tarłów, tj. w Publicznej Szkole Podstawowej w Tarłowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sulejowie.

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie przeprowadzili pogadanki z dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz uczniami na temat czujek tlenku węgla. Ratownicy omawiali, dlaczego tak potrzebne w naszym domu są czujki tlenku węgla i dymu, jak zachować się w przypadku zagrożenia związanego z "czadem" oraz powstaniem pożaru. Słuchacze dowiedzieli się również, gdzie należy instalować czujki oraz jak takie czujki wyglądają. Strażacy przypominali numery alarmowe, mówili jak uchronić się przed pożarem oraz rozdawali ulotki informacyjne na wyżej wymienione tematy. Ponadto, strażacy przekazali dyrektorom tych placówek kalendarze plakatowe PSP na rok 2019 oraz materiały dydaktyczne dotyczące tej  tematyki.

Ze względu na rozpoczynający się okres zimowy warto rozmawiać i edukować o zagrożeniach jakie mogą wystąpić podczas tego okresu. Na koniec spotkania omówione zostały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

 

Opracowanie: asp. Grzegorz Pargieła

Zdjęcia: mł. ogn. Łukasz Brelak

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 99

Odwiedzin od 28.12.2018 36089

* 23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *