2018-11-09 | Jednostka: KM PSP Kielce

Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - to doskonała okazja do wręczenia aktów mianowania oficerom Komendy Miejskiej PSP w Kielcach pełniącym obowiązki dowódcy i zastępcy dowódcy JRG.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach z dniem 11 listopada 2018 roku mianował na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Kielcach st. kpt. Damiana Domańskiego, natomiast kpt. Paweł Nyk objął stanowisko zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 4 w Chmielniku.

9 listopada 2018 roku podczas zmiany służby w jednostkach ratowniczo- gaśniczych akty mianowania wręczyli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Sławomir Karwat oraz jego zastępca kpt Michał Świąder.

Pan st. kpt. mgr inż. Damian Domański służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 1 lipca 2009 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach, jako absolwent studiów I stopnia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Z dniem 1 czerwca 2011 roku st. kpt. Damian Domański przeniesiony został do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie zajmował  stanowisko starszego specjalisty w wydziale operacyjnym. Od początku pełnienia służby st. kpt. Damian Domański chętnie podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne. Ukończył m.in. w 2013 roku niestacjonarne studia II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studia I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Dodatkowo ukończył szereg szkoleń, kursów i seminariów przydatnych na zajmowanym stanowisku. Pan st. kpt. Damian Domański pełnił także nieetatową funkcję wojewódzkiego koordynatora ds. ratownictwa technicznego.

Pan kpt. inż. Paweł Nyk służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 15 listopada 2006 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach, jako stażysta w JRG nr 4 w Chmielniku. Od 15.11.2009 roku pełnił służbę w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach. Od początku pełnienia służby kpt. Paweł Nyk chętnie podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne. Ukończył m.in. niestacjonarne studia I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Dodatkowo ukończył szereg szkoleń, kursów i seminariów przydatnych na zajmowanym stanowisku.

Gratulujemy awansowanym strażakom i życzymy powodzenia na nowo zajmowanych stanowiskach!

 

Opracowanie: kpt. Seweryn Trepka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *