2018-11-09 | Jednostka: KM PSP Kielce

Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości - to doskonała okazja do wręczenia aktów mianowania oficerom Komendy Miejskiej PSP w Kielcach pełniącym obowiązki dowódcy i zastępcy dowódcy JRG.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach z dniem 11 listopada 2018 roku mianował na stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Kielcach st. kpt. Damiana Domańskiego, natomiast kpt. Paweł Nyk objął stanowisko zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 4 w Chmielniku.

9 listopada 2018 roku podczas zmiany służby w jednostkach ratowniczo- gaśniczych akty mianowania wręczyli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Sławomir Karwat oraz jego zastępca kpt Michał Świąder.

Pan st. kpt. mgr inż. Damian Domański służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 1 lipca 2009 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach, jako absolwent studiów I stopnia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Z dniem 1 czerwca 2011 roku st. kpt. Damian Domański przeniesiony został do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie zajmował  stanowisko starszego specjalisty w wydziale operacyjnym. Od początku pełnienia służby st. kpt. Damian Domański chętnie podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne. Ukończył m.in. w 2013 roku niestacjonarne studia II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studia I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Dodatkowo ukończył szereg szkoleń, kursów i seminariów przydatnych na zajmowanym stanowisku. Pan st. kpt. Damian Domański pełnił także nieetatową funkcję wojewódzkiego koordynatora ds. ratownictwa technicznego.

Pan kpt. inż. Paweł Nyk służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 15 listopada 2006 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach, jako stażysta w JRG nr 4 w Chmielniku. Od 15.11.2009 roku pełnił służbę w Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach. Od początku pełnienia służby kpt. Paweł Nyk chętnie podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne. Ukończył m.in. niestacjonarne studia I stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Dodatkowo ukończył szereg szkoleń, kursów i seminariów przydatnych na zajmowanym stanowisku.

Gratulujemy awansowanym strażakom i życzymy powodzenia na nowo zajmowanych stanowiskach!

 

Opracowanie: kpt. Seweryn Trepka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 137

Odwiedzin od 28.12.2018 103415

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *