2018-10-08 | Jednostka: KP PSP Opatów

6 października 2018 roku reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie zwyciężyła w 7. edycji turnieju piłki nożnej Zakładów Pracy w Opatowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Opatowska Liga Halowa. 

W zmaganiach brało udział pięć drużyny z terenu powiatu opatowskiego. Drużyny rywalizowały między sobą grając systemem każdy z każdym. Mecze obfitowały w bardzo dużą ilość bramek, o czym mogą świadczyć wyniki. Niejednokrotnie dochodziło do ostrych starć, co świadczy o tym, że każdemu zależało na jak najlepszym wyniku. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji.

Kolejność zajętych miejsc przez poszczególne drużyny w tych rozgrywkach przedstawia się następująco:

  1. Miejsce – KP PSP Opatów
  2. Miejsce – Skanska Kielce
  3. Miejsce – Przedsiębiorcy Opatów
  4. Miejsce – PZW Opatów
  5. Miejsce  - DPS Zochcinek

Najlepszym zawodnikiem turnieju został mł. asp. Jakub Łowicki.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz puchary.

 

Opracowanie: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: asp. Grzegorz Pargieła

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.10.2018r. Kielce, ul. 1 Maja. O godzinie 10:36 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych którymi łącznie podróżowało 3 osoby. Po przebadaniu dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 15.10.2018 r. Topola pow. kazimierski. O godzinie 18. 40 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm mężczyznom kierującym pojazdami oraz usunięciu skutków wypadku. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej. 14.10.2018 r. Pińczów ul. Nowowiejska. Około godziny 12:09 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych (Peugeot 206, Skoda Fabia, Renault Thalia), oraz motocyklu marki Suzuki. Na miejscu ZRM udzielał pomocy medycznej kierującemu motocyklem, który został zabrany na dalsze badania do Szpitala Powiatowego. Inne osoby biorące udział w zdarzeniu nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu instalacji LPG w samochodach (Skoda Fabia, Renault Thalia). W akcji brały udział 2 zastępy straży pożarnej, policja i ZRM. * * * * * * * * * * * * *