2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Duży sukces zanotowali skarżyscy strażacy, którzy bardzo dobrze spisali się uczestnicząc w dniach 8 - 9 września 2018 roku w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Hali Sportowej ZSB Budowlani w Radomiu. W międzynarodowej obsadzie, w której uczestniczyło 14 drużyn nasi zawodnicy po pasjonujących pojedynkach zajęli 5 miejsce i otarli się o podium.

Drużynę KP PSP Skarżysko- Kamienna reprezentowali:

-  kpt. Michał Boguta – kierownik drużyny
-  st.str. Damian Bućko
-  mł. asp. Maciej Stochmal

Maciej Stochmal jest strażakiem pełniącym służbę na co dzień w JRG Nr 1 w Kielcach. Opiekunem drużyny był bryg. Jarosław Janowski. Był to debiut strażaków w tak silnie obsadzonych zawodach, toteż ich wynik naprawdę zasługuje na uznanie. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników wręczył Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Radom Mirosław Guziński. Gratulacje z wyniku oraz podziękowania za godne reprezentowanie zawodnicy odebrali od Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku Kamiennej st.bryg. Marcina Machowskiego.

 

Opracował: bryg. Jarosław Janowski, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 145

Odwiedzin od 28.12.2018 103423

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *