2018-09-13 | Jednostka: KP PSP Skarżysko Kamienna

W dniu 12 września 2018 roku w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku- Kamiennej odbyły się rozgrywki eliminacyjne  w halową piłkę nożną strażaków na szczeblu Okręgu II. W zmaganiach brały udział cztery drużyny reprezentujące: Komendę Miejską PSP w Kielcach - JRG nr 3 Kielce, Komendę Powiatową PSP w Pińczowie, Komendę Powiatową PSP w Opatowie oraz gospodarzy Komendę Powiatową PSP w Skarżysku- Kamiennej. Pojedynki stały na wysokim poziomie, o kolejności drużyn zadecydował ostatni mecz, w którym strażacy ze Skarżyska po pasjonujących zmaganiach pokonali  4:3 drużynę strażaków z Pińczowa, faworytów turnieju.

Kolejność zajętych miejsc przez poszczególne drużyny w tych rozgrywkach przedstawia się następująco:

I Miejsce – KP PSP  Skarżysko- Kamienna,

II Miejsce – KP PSP   Pińczów,

III Miejsce – KP PSP  Opatów,

IV Miejsce – KM PSP  Kielce, JRG nr 3 Kielce

Okolicznościowe dyplomy wszystkim drużynom wręczył  Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku- Kamiennej st. bryg. Machowski Marcin. Organizatorem finałowych zmagań,  gdzie skarżyscy strażacy będą toczyć rywalizacje o prymat w województwie, będzie KP PSP w Końskich.                          

Opracowanie: bryg Janowski Jarosław

Zdjęcia: archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *