2018-09-13 | Jednostka: KP PSP Skarżysko Kamienna

W dniu 12 września 2018 roku w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku- Kamiennej odbyły się rozgrywki eliminacyjne  w halową piłkę nożną strażaków na szczeblu Okręgu II. W zmaganiach brały udział cztery drużyny reprezentujące: Komendę Miejską PSP w Kielcach - JRG nr 3 Kielce, Komendę Powiatową PSP w Pińczowie, Komendę Powiatową PSP w Opatowie oraz gospodarzy Komendę Powiatową PSP w Skarżysku- Kamiennej. Pojedynki stały na wysokim poziomie, o kolejności drużyn zadecydował ostatni mecz, w którym strażacy ze Skarżyska po pasjonujących zmaganiach pokonali  4:3 drużynę strażaków z Pińczowa, faworytów turnieju.

Kolejność zajętych miejsc przez poszczególne drużyny w tych rozgrywkach przedstawia się następująco:

I Miejsce – KP PSP  Skarżysko- Kamienna,

II Miejsce – KP PSP   Pińczów,

III Miejsce – KP PSP  Opatów,

IV Miejsce – KM PSP  Kielce, JRG nr 3 Kielce

Okolicznościowe dyplomy wszystkim drużynom wręczył  Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku- Kamiennej st. bryg. Machowski Marcin. Organizatorem finałowych zmagań,  gdzie skarżyscy strażacy będą toczyć rywalizacje o prymat w województwie, będzie KP PSP w Końskich.                          

Opracowanie: bryg Janowski Jarosław

Zdjęcia: archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *