2018-06-05 | Jednostka: KMPSP

5 czerwca 2018r.w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia dla strażaków Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Akty nadania stopni wręczył świętokrzyski komendant wojewódzki  PSP nadbryg. Adam Czajka w asyście komendanta miejskiego PSP bryg. Sławomira Karwata.

Podczas apelu wręczone zostały również wyróżnienia  Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach dla funkcjonariuszy reprezentujących Komendę Wojewódzką PSP w Kielcach podczas IV Zawodów Służb Mundurowych w Biegach o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach. Za szczególne osiągnięcia w służbie w tym uzyskanie bardzo wysokich wyników w zawodach tj. II miejsce w kategorii ,,M40” oraz II miejsce w klasyfikacji drużynowej wyróżnienia otrzymali:

  • bryg. Sławomir Pietrzykowski
  • mł. bryg. Mariusz Góra
  • bryg. Szymon Górski

Na zakończenie Świętokrzyski Komendant Wojewódzki pogratulował wyróżnień i awansów oraz podziękował za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Strażaka nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 90 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

 

Opracowanie: kpt. Seweryn Trepka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *