×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-06-05 | Jednostka: KMPSP

5 czerwca 2018r.w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia dla strażaków Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Akty nadania stopni wręczył świętokrzyski komendant wojewódzki  PSP nadbryg. Adam Czajka w asyście komendanta miejskiego PSP bryg. Sławomira Karwata.

Podczas apelu wręczone zostały również wyróżnienia  Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach dla funkcjonariuszy reprezentujących Komendę Wojewódzką PSP w Kielcach podczas IV Zawodów Służb Mundurowych w Biegach o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach. Za szczególne osiągnięcia w służbie w tym uzyskanie bardzo wysokich wyników w zawodach tj. II miejsce w kategorii ,,M40” oraz II miejsce w klasyfikacji drużynowej wyróżnienia otrzymali:

  • bryg. Sławomir Pietrzykowski
  • mł. bryg. Mariusz Góra
  • bryg. Szymon Górski

Na zakończenie Świętokrzyski Komendant Wojewódzki pogratulował wyróżnień i awansów oraz podziękował za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Strażaka nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało 90 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

 

Opracowanie: kpt. Seweryn Trepka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.06.2018 r. Sandomierz ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Około godziny 18:14 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i motocykla. W zdarzeniu brały udział 3 osoby. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym, których następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie zajęli się stroną techniczną zdarzenia. Jedna z osób poszkodowanych została zabrana do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy Straży Pożarnej.16.06.2018 r. Gałęzice, gm. Piekoszów, pow. kielecki. Około godz. 04:00 samochód osobowy wypadł z drogi, dachował po czym zatrzymał się na poboczu. Pojazdem podróżowały trzy osoby: dwie z nich wydostały się z pojazdu o własnych siłach, trzecia została przygnieciona dachem pojazdu. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnili osobę poszkodowaną. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 15.06.2018 r. Rykoszyn, pow. kielecki. Około godz. 07:00 na łuku drogi powiatowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku brały udział 3 osoby. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie podjęli czynności ratownictwa technicznego przy pojazdach. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez ZRM. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. *