Komenda wojewódzka

Państwowej straży pożarnej w kielcach

telefony alarmowe

998

Ico

112

PL IcoIcoIcoIco

2018-02-27 | Jednostka: Staszów

24 lutego 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie zakończone zostało „Szkolenie Podstawowe Strażaka Ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych”. Było to pierwsze z sześciu zaplanowanych na ten rok szkoleń doskonalących dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu staszowskiego. Szkolenie zostało przeprowadzone według zasad organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych, które obowiązują od 1 stycznia 2016 roku.

Kurs był podzielony na dwa etapy:

  • W pierwszym etapie kursanci na platformie edukacyjnej zapoznawali się z zagadnieniami teoretycznymi. Następnie na tej samej platformie każdy strażak indywidualnie musiał rozwiązać test sprawdzający. Zapoznanie z materiałem oraz rozwiązanie testu potwierdzone było odpowiednim wynikiem i wydrukiem. W dniu 28 stycznia 2018 roku przeprowadzony został egzamin pisemny z części teoretycznej.
  • Drugi etap szkolenia rozpoczął sie od przygotowania strażaków do testu w komorze dymowej. Test ten został przeprowadzony na obiektach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Następnie realizowane był pozostałe zagadnienia praktyczne, które zawarte są zasadach szkolenia.

 W dniu 24 lutego br. przeprowadzony został egzamin końcowy, do którego przystąpiło 29 strażaków. Nowi strażacy zasilą szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu staszowskiego, będą mogli czynnie uczestniczyć w działaniach ratowniczo- gaśniczych. Zdobyta wiedza i nabyte umiejętności pozwolą na prawidłowe realizowanie zadań statutowych i ratowniczych.

Z uwagi na duże zainteresowanie i potrzeby szkoleniowe w dniu 17 lutego 2018 roku rozpoczęto drugą edycję „Szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP”. Proces szkolenia rozpoczęła grupa 40 osób.

 

Opracowanie: mł. bryg Grzegorz Rajca, KP PSP Staszów

Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Banaś, KP PSP Staszów

   

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 34

Odwiedzin od 28.12.2018 241063

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *