***17.10.2017r.m. Gromadzice, pow. ostrowiecki. Doszło do przewrócenia się wozu ciągniętego przez traktor rolniczy.Wóz przewoził 10 osób.W wyniku zdarzenia ranne zostały 2 osoby podróżujące na wozie.Działania ratownicze prowadziło 6 zastępów JOP, w tym 18 strażaków. ***16.10.2017r. Kielce, ul. Świętokrzyska, zderzenie czterech samochodów osobowych. W zdarzaniu brało udział pięć osób, w tym dwie zostały ranne. Działania ratownicze prowadziło 5 zastępów PSP, w tym 18 strażaków.***14.10.2017r. Soboszów pow. kazimierski, Doszło do zderzenia samochodu osobowego z tirem. 1 osoba zmarła i jedna została ranna w wyniku zdarzenia. Na miejscu ZRM, Policja oraz 5 zastępów SP.***12.10.2017 r. msc. Rożki, gm. Obrazów, pow. sandomierski. Tuż po godz. 2:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Jedną z osób, która została zakleszczona w pojeździe wydobyto przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W działaniach trwających ponad 2 godziny udział wzięło 2 zastępy PSP w tym 7 strażaków.***
2017-10-13 | Jednostka: KW PSP Kielce

Szkolenie z działań poszukiwawczo – ratowniczych realizowanych przez KSRG w zakresie podstawowym

  print

W dniach 12 – 13 października 2017 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się ósme z cyklu szkoleń z działań poszukiwawczo – ratowniczych realizowanych przez KSRG w zakresie podstawowym.

Szkolenie ma na celu przygotowanie strażaków-ratowników do prowadzenia działań poszukiwawczo – ratowniczych w zakresie podstawowym, określonym „Zasadami organizacji działań poszukiwawczo – ratowniczych w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym”.

Zajęcia prowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkolenia KW PSP w Kielcach oraz funkcjonariusze z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej JRG Nr 3 z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

W szkoleniu uczestniczyło 21 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa świętokrzyskiego.

Podsumowania szkolenia oraz wręczenia zaświadczeń dokonał z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Robert Sabat,

Opracowanie: asp. sztab. Wojciech Olejniczak, KW PSP Kielce

Zdjęcia: asp. sztab. Wojciech Olejniczak, KW PSP KielceDodał:Wojciech Olejniczak
   
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi