****13.12.2017r. Około godziny 18:30 w miejscowości Chotów w powiecie włoszczowskim doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych Honda Civic i VW Passat. Podróżowało 5 osób, 4 osoby z ogólnymi obrażeniami przekazane PRM i zabrane do szpitala. Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej.***12.12.2017r. Włoszczowice, pow. pińczowski. Około godz. 7:32 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia 6 osób, w tym 1 dziecko zostało poszkodowanych, a następnie zabranych do szpitala. W akcji ratowniczej udział brało 7 zastępów straży pożarnej oraz inne służby.****11.12.2017r, Zwierzyniec, pow. buski. O godz 18:12 sam. osobowy VW Passat uderzył w drzewo. Kierowca samochodu poniósł śmierć na miejscu. W akcji ratowniczej udział brało 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby***09.12.2017, g.12: 39, Niegosławice pow. jędrzejowski, Wypadek drogowy dwóch sam. osobowych. Podróżowało 5 osób. 4 osoby w tym 1 dziecko zabrane do szpitala. DW 768 zablokowana. 3 zastępy Straży Pożarnej na miejscu.****
2017-10-13 | Jednostka: KW PSP Kielce

Szkolenie z działań poszukiwawczo – ratowniczych realizowanych przez KSRG w zakresie podstawowym

  print

W dniach 12 – 13 października 2017 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się ósme z cyklu szkoleń z działań poszukiwawczo – ratowniczych realizowanych przez KSRG w zakresie podstawowym.

Szkolenie ma na celu przygotowanie strażaków-ratowników do prowadzenia działań poszukiwawczo – ratowniczych w zakresie podstawowym, określonym „Zasadami organizacji działań poszukiwawczo – ratowniczych w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym”.

Zajęcia prowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkolenia KW PSP w Kielcach oraz funkcjonariusze z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej JRG Nr 3 z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

W szkoleniu uczestniczyło 21 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa świętokrzyskiego.

Podsumowania szkolenia oraz wręczenia zaświadczeń dokonał z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Robert Sabat,

Opracowanie: asp. sztab. Wojciech Olejniczak, KW PSP Kielce

Zdjęcia: asp. sztab. Wojciech Olejniczak, KW PSP KielceDodał:Wojciech Olejniczak
   
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi