***17.10.2017r.m. Gromadzice, pow. ostrowiecki. Doszło do przewrócenia się wozu ciągniętego przez traktor rolniczy.Wóz przewoził 10 osób.W wyniku zdarzenia ranne zostały 2 osoby podróżujące na wozie.Działania ratownicze prowadziło 6 zastępów JOP, w tym 18 strażaków. ***16.10.2017r. Kielce, ul. Świętokrzyska, zderzenie czterech samochodów osobowych. W zdarzaniu brało udział pięć osób, w tym dwie zostały ranne. Działania ratownicze prowadziło 5 zastępów PSP, w tym 18 strażaków.***14.10.2017r. Soboszów pow. kazimierski, Doszło do zderzenia samochodu osobowego z tirem. 1 osoba zmarła i jedna została ranna w wyniku zdarzenia. Na miejscu ZRM, Policja oraz 5 zastępów SP.***12.10.2017 r. msc. Rożki, gm. Obrazów, pow. sandomierski. Tuż po godz. 2:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Jedną z osób, która została zakleszczona w pojeździe wydobyto przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W działaniach trwających ponad 2 godziny udział wzięło 2 zastępy PSP w tym 7 strażaków.***
2017-10-12 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Knapówka - dachowanie samochodu osobowego

  print

11 października 2017 r. po godz. 7.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 786 niedaleko miejscowości Knapówka gm. Włoszczowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono dachowanie samochodu osobowego Opel Corsa. Samochód znajdował się w rowie, do góry kołami. Pojazdem podróżowały 3 osoby i opuściły pojazd o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, osoby zostały przebadane przez lekarza, który podjął decyzję o przewiezieniu wszystkich 3 osób do szpitala. Uszkodzony pojazd postawiono na kołach oraz odłączono akumulator. W czasie działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

W akcji ratowniczej, która trwała ponad jedną godzinę wzięły udział 2 samochody ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Czarnca, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

 Dodał:Tomasz Szymański
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi