****13.12.2017r. Około godziny 18:30 w miejscowości Chotów w powiecie włoszczowskim doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych Honda Civic i VW Passat. Podróżowało 5 osób, 4 osoby z ogólnymi obrażeniami przekazane PRM i zabrane do szpitala. Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej.***12.12.2017r. Włoszczowice, pow. pińczowski. Około godz. 7:32 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia 6 osób, w tym 1 dziecko zostało poszkodowanych, a następnie zabranych do szpitala. W akcji ratowniczej udział brało 7 zastępów straży pożarnej oraz inne służby.****11.12.2017r, Zwierzyniec, pow. buski. O godz 18:12 sam. osobowy VW Passat uderzył w drzewo. Kierowca samochodu poniósł śmierć na miejscu. W akcji ratowniczej udział brało 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby***09.12.2017, g.12: 39, Niegosławice pow. jędrzejowski, Wypadek drogowy dwóch sam. osobowych. Podróżowało 5 osób. 4 osoby w tym 1 dziecko zabrane do szpitala. DW 768 zablokowana. 3 zastępy Straży Pożarnej na miejscu.****
2017-10-12 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pożar na terenie zakładu SINIAT - ćwiczenia pińczowskich strażaków w ramach akcji MSWiA - Kręci mnie bezpieczeństwo

  print

4 października 2017 r. na terenie zakładu Siniat Sp. z o. o. w miejscowości Leszcze (gm. Pińczów) odbyły się ćwiczenia prowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie połączone z próbną ewakuacją pracowników zakładu.

Około godziny 13:30 zarządzono próbny alarm w związku z zadymieniem w hali produkcyjnej zakładu. Scenariusz ćwiczeń i ewakuacji przewidywał pożar w hali produkcji profili aluminiowych, w związku z czym zachodziła konieczność ewakuacji pracowników przebywających w obiekcie oraz powiadomienie jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Osoby wyznaczone do prowadzenia ewakuacji z ramienia firmy Siniat w sposób prawidłowy powiadomiły pracowników o niebezpieczeństwie i konieczności opuszczenia budynku. Pracownicy opuszczający halę udali się w wyznaczone miejsce zbiórki i tam zgodnie z procedurami sprawdzono obecność osób, które w tym dniu wykonywały swoje obowiązki. Następnie do działań wkroczyli strażacy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Pińczowie, którzy po przybyciu na miejsce akcji otrzymali informację, że strefy zagrożonej nie opuścił jeden z pracowników. Strażacy w pełnym uzbrojeniu osobistym oraz w sytuacji symulowanego zadymienia przeprowadzili przeszukanie hali objętej pożarem, a następnie ewakuowali odnalezionego poszkodowanego, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Powyższe ćwiczenia związane były z akcją MSWiA ”Kręci mnie bezpieczeństwo”. Były one doskonałą okazją do przeprowadzenia prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń związanych z tlenkiem węgla czy też prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem spotkania były ćwiczenia praktyczne z zakresu użycia podręcznego sprzętu gaśniczego pod nadzorem funkcjonariuszy KP PSP Pińczów.

 

Opracowanie: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów

Zdjęcia: Siniat Sp. z o. o.Dodał:Paweł Obważanek
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi