****20.07.2017r. Suliszów pow. kielecki, ok. godz. 14 doszło do pożaru stodoły i budynku gospodarczego. Strażakom udało się uratować sąsiednie zabudowania - stodołę i dwa domy. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej. Brak osób poszkodowanych.****19.07.2017 r., msc. Rybitwy, pow. staszowski, tuż przed godz. 13:00 doszło do pożaru garażu murowanego, w wyniku którego spaleniu lub nadpaleniu uległo: samochód osobowy, dwa skutery, oraz pozostały sprzęt znajdujący się w garażu. W działaniach trwających blisko 2 godziny udział wzięło 7 zastępów straży pożarnej, w tym 31 strażaków.***18.07.2017r. Kielce. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. 2 osoby poszkodowane odwiezione do szpitala. Akcja ratownicza prowadzona była przez 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ****17.07.2017r. Kiełczyna pow. staszowski. Około godziny 19 cysterna przewożąca gaz propan-butan wypadła z drogi. Brak poszkodowanych. Droga wojewódzka 757 zablokowana.****15.07.2017 r. msc. Topola, pow. buski. Około godz. 16:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku wypadku ranne zostały 2 osoby. W działaniach trwających ponad 2 godziny udział wzięło 3 zastępy straży pożarnej (12 strażaków).****14.07.2017r. Chęciny pow. kielecki. Ok. godz. 13.40 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Polonez z tirem. W wyniku zdarzenia DK7 w kierunku do Warszawy była zablokowana. Kierowca Poloneza został zabrany przez ZRM. W akcji udział brała Policja, ZRM i 5 zastępów SP.****
2017-05-19 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pińczowscy strażacy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” gościli przedszkolaków z Dzierążni

  print

Jak wszyscy, wiemy czym skorupka za młodu nasiąknie…  i właśnie dlatego bramy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zawsze są otwarte dla najmłodszych.

18 maja tego roku pińczowscy strażacy gościli przedszkolaków z Dzierążni wraz z opiekunami. Strażacy w formie zabawy przekazywali poza tajnikami swojej pracy, aspekty bezpieczeństwa pożarowego i zasady ochrony przeciwpożarowej w życiu codziennym.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a następnie przedszkolaki mogły poznać sprzęt i podstawowe zadania naszej służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej.

Dzięki pogodzie, która w tym dniu dopisała, najmłodsi na własnej skórze mogli przekonać się jak działa sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Nie mogło również zabraknąć elementów, gdzie dzieci zapoznawały się ze sposobem korzystania z numerów alarmowych oraz podpatrzyły pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Mamy nadzieje, że wizyta w naszej strażnicy prócz dobrej zabawy i wspomnień pozostawi w świadomości dzieci zasady bezpieczeństwa, które staramy się wpajać od najmłodszych lat poprzez właśnie takie formy spędzania czasu.

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek
Zdjęcia: archiwum KP PSP w PińczowieDodał:Paweł Obważanek
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi