***24.09.2017r, Ambrożów, pow. starachowicki. O godz. 13:50 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitala. Akcja ratownicza prowadzona przez 5 zastępów straży pożarnej trwała blisko 3 godziny***23.09.2017r, Kielce o godz. 19.07 w piwnicy budynku mieszkalnego miał miejsce wybuch pieca CO na paliwo stałe. W następstwie wybuchu doszło do pożaru rozsypanego materiału palnego, który wypadł z paleniska pieca. Poszkodowane zostały dwie osoby kobieta i mężczyzna które zostały przewiezione do szpitala. Kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy PSP. W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział 3 zastępy PSP, Policja, ZRM i inne służby.***22.09.2017r, Ostrowiec Św. około godz. 16.20 w hali produkcyjnej doszło do wybuchu pieca do wytapiania aluminium wskutek czego lekko poszkodowanych zostało 3 mężczyzn, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Akcja ratowniczo-gaśnicza w której udział brało 5 zastępów PSP, Policja, ZRM i inne służby trwała prawie 2 godziny.***21.09.2017 r. Rytwiany, pow. staszowski. O godzinie 15:25 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, ranne odwiezione do szpitala zostały dwie osoby. Akcja ratownicza prowadzona przez 4 zastępy straży pożarnej oraz inne służby trwała ponad 3 godziny.**** 20.09.2017 r. Skarżysko-Kamienna, ul. Legionów ok. godziny 14.18 samochód osobowy Mercedes-Benz C180 uderzył w przydrożny przystanek autobusowy. W wyniku zdarzenia ranne zostały 3 osoby oczekujące na przystanku i kierowca samochodu osobowego. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy państwowej straży pożarnej****
2017-05-19 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pińczowscy strażacy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” gościli przedszkolaków z Dzierążni

  print

Jak wszyscy, wiemy czym skorupka za młodu nasiąknie…  i właśnie dlatego bramy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zawsze są otwarte dla najmłodszych.

18 maja tego roku pińczowscy strażacy gościli przedszkolaków z Dzierążni wraz z opiekunami. Strażacy w formie zabawy przekazywali poza tajnikami swojej pracy, aspekty bezpieczeństwa pożarowego i zasady ochrony przeciwpożarowej w życiu codziennym.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a następnie przedszkolaki mogły poznać sprzęt i podstawowe zadania naszej służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej.

Dzięki pogodzie, która w tym dniu dopisała, najmłodsi na własnej skórze mogli przekonać się jak działa sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Nie mogło również zabraknąć elementów, gdzie dzieci zapoznawały się ze sposobem korzystania z numerów alarmowych oraz podpatrzyły pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Mamy nadzieje, że wizyta w naszej strażnicy prócz dobrej zabawy i wspomnień pozostawi w świadomości dzieci zasady bezpieczeństwa, które staramy się wpajać od najmłodszych lat poprzez właśnie takie formy spędzania czasu.

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek
Zdjęcia: archiwum KP PSP w PińczowieDodał:Paweł Obważanek
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi