***24.11.2017r. Widuchowa pow. buski, Ok. godz. 7:10 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, w tym jedno dziecko. W działaniach udział brały: ZRM, Policja, 5 zastępów Straży Pożarnej.***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***
2017-05-19 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pińczowscy strażacy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” gościli przedszkolaków z Dzierążni

  print

Jak wszyscy, wiemy czym skorupka za młodu nasiąknie…  i właśnie dlatego bramy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zawsze są otwarte dla najmłodszych.

18 maja tego roku pińczowscy strażacy gościli przedszkolaków z Dzierążni wraz z opiekunami. Strażacy w formie zabawy przekazywali poza tajnikami swojej pracy, aspekty bezpieczeństwa pożarowego i zasady ochrony przeciwpożarowej w życiu codziennym.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a następnie przedszkolaki mogły poznać sprzęt i podstawowe zadania naszej służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej.

Dzięki pogodzie, która w tym dniu dopisała, najmłodsi na własnej skórze mogli przekonać się jak działa sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Nie mogło również zabraknąć elementów, gdzie dzieci zapoznawały się ze sposobem korzystania z numerów alarmowych oraz podpatrzyły pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Mamy nadzieje, że wizyta w naszej strażnicy prócz dobrej zabawy i wspomnień pozostawi w świadomości dzieci zasady bezpieczeństwa, które staramy się wpajać od najmłodszych lat poprzez właśnie takie formy spędzania czasu.

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek
Zdjęcia: archiwum KP PSP w PińczowieDodał:Paweł Obważanek
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi