***29.05.2017r. m. Karsy, gm. Ożarów,pow. opatowski o godz. 19.00 doszło do pożaru hali z odpadami do produkcji paliw alternatywnych na terenie Zakładu Produkcji Paliw Alternatywnych „Mo-BRUK”.W akcji gaśniczej udział bierze 9 zastępów jop oraz 33 strażaków.Akcja gaśnicza trwa***28.05. 2017r. Grabina pow. sandomierski. Samochód osobowy zjechał z drogi a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowało 3 osoby, wszystkie zostały zabrane do szpitala. Działania ratownicze prowadzone były przez 4 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby*** 27.05.2017r. Przełom, pow. kielecki. O godzinie 13. 00 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych, w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby. Jednej z osób strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.**** 26.05.2017r. Bieganów pow. włoszczowski. O godz.14.16 doszło do zdarzenia wyniku którego mężczyzna został przygnieciony przez przyczepę jednoosiową własnej konstrukcji. Działania straży polegały na wydobyciu mężczyzny przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez zespół LPR. Lekarz stwierdził zgon. W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej. tępy Straży Pożarnej oraz inne służby
2017-05-19 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pińczowscy strażacy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” gościli przedszkolaków z Dzierążni

  print

Jak wszyscy, wiemy czym skorupka za młodu nasiąknie…  i właśnie dlatego bramy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zawsze są otwarte dla najmłodszych.

18 maja tego roku pińczowscy strażacy gościli przedszkolaków z Dzierążni wraz z opiekunami. Strażacy w formie zabawy przekazywali poza tajnikami swojej pracy, aspekty bezpieczeństwa pożarowego i zasady ochrony przeciwpożarowej w życiu codziennym.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a następnie przedszkolaki mogły poznać sprzęt i podstawowe zadania naszej służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej.

Dzięki pogodzie, która w tym dniu dopisała, najmłodsi na własnej skórze mogli przekonać się jak działa sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Nie mogło również zabraknąć elementów, gdzie dzieci zapoznawały się ze sposobem korzystania z numerów alarmowych oraz podpatrzyły pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Mamy nadzieje, że wizyta w naszej strażnicy prócz dobrej zabawy i wspomnień pozostawi w świadomości dzieci zasady bezpieczeństwa, które staramy się wpajać od najmłodszych lat poprzez właśnie takie formy spędzania czasu.

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek
Zdjęcia: archiwum KP PSP w PińczowieDodał:Paweł Obważanek
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi